A A A Drukuj

SPC - OPINIE

 

SPC pozwoliło mi szerzej spojrzeć na drugiego człowieka, a przede wszystkim na siebie. Nauczyłam się pracować z różnymi osobami, poznawać ich potrzeby i uczyć się ich słuchać. Zdobyłam coachingowe umiejętności, które wykorzystuję w życiu.

Sylwia Kuczko

 

Dla mnie Szkoła Profesjonalnego Coachingu, to przede wszystkim wielki krok do przodu. Wiele różnych podejść przedstawionych przez kilkunastu trenerów, dało mi olbrzymią wiedzę i umiejętności, nauczyłem się jak być Coachem przez duże C. Świetnie zaplanowany, etyczny i przede wszystkim spójny program, rozłożony na rok czasu dał mi możliwość stopniowego wdrażania nowych umiejętności. Szczerze polecam!

Michał Mącznik

 

Czas w SPC pozwolił mi :

- z jeszcze większą uwagą słuchać mojego wewnętrznego głosu, siebie, mojej intuicji, by móc odnaleźć ten właściwy sposób uważniejszego słuchania drugiego człowieka i usłyszenia go,  

- z jeszcze większą świadomością zwracać uwagę na mojego wewnętrznego krytyka, który broni mojego status quo i podtrzymuje moje mechanizmy obronne, aby móc zrozumieć pełniej przeszkody na jakie napotyka drugi człowiek w dążeniu do szczęścia, swojego celu i zmiany, aby pomóc mu zmierzyć się z tym i osiągnąć to, co chce, 

- z jeszcze większą pewnością  zaufać sobie, by być z drugim człowiekiem w takiej relacji, jaka potrzebna jest, by go zrozumieć i uwolnić cały jego potencjał, potrzebny mu do bycia takim, jakim chce być oraz urzeczywistniać swoje marzenia...

Czas w SPC to szansa, by uzyskać wiedzę, pozwalającą stać się coachem, który zna nie tylko narzędzia i techniki coachingowe, ale ma też solidną wiedzę psychologiczną i wie jak z niej skorzystać dla dobra drugiego człowieka, z którym jest w etycznej relacji coachingowej.

Janina Jaworek

 

SPC dało mi:

- zwiększenie samoświadomości sfer, nad którymi mogę i warto pracować

- wyznaczenie sobie długoterminowych ścieżek mojego rozwoju

- akceptację niepewności i zmiany

- warsztat pracy pozwalający mi na natychmiastowe rozpoczęcie praktyki jako coach i doskonalenie jako trener

- podczas udziału w zajęciach SPC: wolność i odpowiedzialność

Natalia Harasimowicz

 

Bardzo sie cieszę, że zdecydowałam się uczestniczyć w Szkole Profesjonalnego Coachingu. Jestem bogatsza o wiedzę z zakresu różnorodnych terapii i metod wykorzystywanych w coachingu. Miałam możliwość przećwiczenia tej wiedzy na moich wspaniałych koleżankach i kolegach z kursu.

Całemu szkoleniu towarzyszyła wspaniała atmosfera sprzyjająca rozwojowi i radosnemu przyswajaniu wiedzy. Największą jednak dla mnie wartością  wyniesioną ze Szkoły to ludzie , którzy towarzyszyli mi w tej drodze i przyjaźnie, które mam nadzieję zawiązałam na długo.

Barbara Maszewska–Polek

 

Uważam, że SPC to dobry wybór, ponieważ:

- trwa rok

- przedstawione nam były różne podejścia w coachingu, a każde z nich prowadzone było przez fachowca w swojej dziedzinie

- pracowaliśmy na sobie

- otrzymałam wiele narzędzi do pracy z klientami

- teraz na wiele spraw patrzę z innej perspektywy

Uczestnicząc w Szkole Profesjonalnego Coachingu stałam się Coachem. Czuję to. Przeszłam zmianę, podjęłam trud pracy nad sobą - kroczyłam tą samą drogą, którą będą kroczyć moi klienci.

Katarzyna Rutecka

 

Już wcześniej zajmowałem się coachingiem i pragnąłem poszerzyć swoją wiedzę i rozwinąć warsztat. Do SPC przekonały mnie przede wszystkim bardzo dobry stosunek ceny do ilości zajęć, eklektyczne podejście do coachingu oraz przemyślana konstrukcja programu (najpierw zajęcia rozwijające umiejętności interpersonalne i komunikacyjne, potem poznanie wybranych narzędzi i sposobów pracy z różnych podejść, w końcu możliwość wielokrotnego sprawdzenia się w roli coacha przy wsparciu grupy superwizyjnej).

Zdecydowanie dostałem to, czego chciałem. SPC daje możliwości poznania i opanowania wszystkich umiejętności potrzebnych do samodzielnego prowadzenia coachingu. Ponadto znacznie poszerza horyzonty, pozwalając każdemu znaleźć coś dla siebie i poznać szeroką gamę technik, podejść i sposobów pracy z klientem. Wszystko to dopełnione jest głęboko humanistycznym podejściem do pracy z ludźmi.

Polecam SPC zarówno osobom, które chcą zostać coachami jak i coachom aktywnym zawodowo, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności. Jest to szkoła dla osób, które stawiają wiedzę i umiejętności przed certyfikatami i efektownie wyglądającymi dyplomami.

Michał Stolarczyk

do góry